هدف این نیست که برایتغییر دکور هزینه های زیادی بپردازیم. ضرورتی ندارد مبلمان جدید بخرید یا کفپوش و پرده ها را تغییر دهید. خلاقیت داشته باشید. تغییراتی را انجام دهید که تفاوت آنها را حس کنید. ترفندهای ساده چیدمان، جلوه ای نو در فضای دوست داشتنی خانه قدیمی تان ایجاد می کند. پیشنهاد های متنوع بسیاری برای تغییر دکور ارزان وجود دارد. با ما همراه باشید…

. افزودن اشیای کوچک به مبلمان برای تغییر دکور منزل

مبلمان مدرن زیبا است؛ اما به دلیل وجود خطوط صاف متعدد، ممکن است کمی ناراحت و غیر صمیمی به نظر برسد. اگر مبلمانی مدرن دارید، با اضافه کردن بافت های لطیف و نرم در قالب قالیچه ای مدرن و زیبا و کوسن های متعدد فضا را تعدیل و تلطیف کنید.

۲. ایده های ساده و متفاوت برای تغییر دکور داخلی

به فکر ایده ای ساده و منحصر به فرد برای متمایز کردن دکوراسیون خود باشید. همیشه ایده های ساده و خاص، تأثیرگذاری بیشتری دارند. برای مثال تدارک دیدن یک میز عسلی که از روی هم گذاشتن چند کتاب ساخته شده باشد، یکی از ایده های بسیار جذاب و جالب است.

. افزودن قاب عکس ها برای تغییر دکور ارزان

عکس ها می توانند به فضا هویت دهند و یک چاشنی شخصی به جلوه فضا بیافزایند؛ البته به شرط اینکه این کار را درست انجام دهید. بهترین حالت برای به نمایش گذاشتن عکس ها، قرار دادن آن ها در قاب های مشابه است. اگر آن ها را در طبقات قفسه ای قرار می دهید، زیباتر است که کنار آن ها یادگاری های خاطره انگیز دیگری نیز بگذارید. قرار دادن قاب عکس های سیاه و سفید در مقابل دیوار رنگی، ایده بسیار زیبایی است.

۴. ایجاد تابلوی متناسب با مبلمان در دکوراسیون داخلی منزل

برای تغییر دکور کم هزینه یک دیوار کافی است. یک تکه پارچه هماهنگ با پارچه های موجود در دکوراسیون خانه، مانند پارچه پرده یا مبل و … را تهیه کنید و آن را روی شاسی بچسبانید و از آن تابلویی زیبا خلق کرده و بر دیوار نصب کنید

. رنگ آمیزی دیوارها برای تغییر دکور منزل

اگر فضایی سفید و بی روح دارید، با رنگ آمیزی دیوارها به عنوان زمینه دکوراسیون به فضا روح بدمید و برای ایجاد جذابیت بصری بیشتر، مجموعه ای زیبا از بشقاب های دکوراتیو را روی دیوار نصب کنید. این کار سبب می شود رنگ دیوارها زیباتر خودنمایی کند. راستی از کاغذ دیواری، تغییر دکور بی دردسر غافل نشوید.

۶. ترکیب رنگ ها در دکوراسیون داخلی منزل

زمانی که به چیدمان و دکوراسیون دوباره طبقات می پردازید، رنگ ها نقش کلیدی ایفا می کنند. برای این کار دو رنگ هماهنگ با هم را انتخاب کنید و به میزان مساوی به این دو رنگ فضا اختصاص دهید. از اشکال هماهنگ استفاده کنید و بر اساس اندازه اشیا آن ها را سازماندهی کنید.

. تغییر دکور ارزان با تغییر ورودی منزل

از آن جا که ورودی خانه، اولین فضایی است که در هنگام ورود دیده می شود و ذهنیت بیننده را شکل می دهد، چیدمان این فضا از اهمیت زیادی برخوردار است و باید دارای شخصیت باشد. برای این کار ابتدا فضا را از هرگونه وسیله اضافه از قبیل دسته کلیدها، قبض ها و … خالی کنید. دیوارها را به نحوی زیبا و با رنگی مناسب نقاشی کنید؛ یا از  کاغذ دیواری جذاب برای پوشش آن استفاده کنید. سپس قفسه ای تفکیک شده و مناسب جلوی یکی از دیوارهای این فضا قرار دهید؛ تا فضای ذخیره سازی مرتب و مفیدی را برای قرار دادن عناصر ضروری و لازم در فضای ورودی، خلق کنید.

۸. استیکرهای دیواری برای تغییر دکور کم هزینه

برچسب های دکوراتیو دیواری ایده ای جدید، ارزان و ساده برای دگرگون کردن فضا در کوتاه ترین زمان هستند. برچسب ها را مطابق با فضا انتخاب کنید.

و در نهایت گروه بندی های سه تایی، ایده ای مناسب برای به نمایش گذاشتن اشیا در دکوراسیون داخلی به صورتی حرفه ای است. فنجان های چای، گلدان های گل و حتی ساعت های دیواری و … که به صورت سه تایی کنار هم چیده شوند، جلوه ای زیبا به دکوراسیون می دهند.